03 Nisan 2018

Gösterim: 541

Dekan Mesajı

        

Sevgili Öğrenciler;

 

Ülkelerin Ekonomik gelişmeleri ancak yetişmiş insan gücü ile mümkündür. Mesleki eğitim ise yetişmiş insan gücü için zorunlu bir süreçtir. Bu bakış açısı ile kurulmuş olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesinin temel amacı; öğrencilere yeterli mesleki bilgileri vermek ve bağımsız düşünebilen, araştırma yapabilen ve doğru karar verebilen, yaratıcı düşünceye sahip çağdaş bir vatandaş olarak öğrencileri topluma kazandırmaktır.

 

Türkiye’nin en genç devlet üniversitesi olma özelliğini taşıyan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinin yeni açılan Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi, çağdaş yaşamın en gözde bilim dallarında gençlere eğitim vermeye hazır bir şekilde çalışmalarını yürütmektedir. Bünyemizde 9/12/2015 tarihli YÖK Yürütme Kurulu toplantısında alınan karar ile kurulan Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü 2016-2017 Eğitim öğretim Yılından itibaren 60 örgün öğretim 60 ikinci öğretim olmak üzere toplamda 120 kişilik kontenjan ile faaliyet göstermektedir. Fakültemizde isteğe bağlı hazırlık sınıfı uygulaması ile yabancı dil eğitimi verilmektedir.

 

Fakültemizde henüz öğrencisi bulunmayan Bankacılık ve Finans,  Yönetim Bilişim Sistemleri, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme, Turizm İşletmeciliği, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Medya ve İletişim Bölümü, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile 23/12/2015 tarihli YÖK Yürütme Kurulu toplantısında alınan karar ile kurulan Ulaştırma ve Lojistik gibi bölümlerle güncel yaşamın kritik alanlarında eğitim vermeye hazırlanmaktayız.       

 

Akademik ve idari kadrolarımızda görev yapan çalışma arkadaşlarımın ve paydaşlarımızın desteğiyle hedeflerimizi kısa sürede gerçekleştireceğimize inanıyorum. Fakültemizin bir liman, ticaret ve lojistik kenti niteliği taşıyan Bandırma’da bulunması ve kamu ve özel sektör temsilcilerinin etkin destekleri hedeflerimize doğru yürürken en önemli avantajımızdır.

 

Üniversite eğitimi konusunda karar verme aşamasında bulunan değerli adaylara başarılar dilerken kendilerini aramıza katılmaya davet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Prof. Dr. Alpaslan SEREL

 

Dekan V.


Fotoğraflar