Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2023

Gösterim: 354

Üniversitemiz genelinde akreditasyon ve birim iç değerlendirme raporu hazırlama semineri düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi AACSB Uluslararası Akreditasyon Koordinatörlüğü ve Sakarya Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş olan Dr. Öğretim Üyesi Naciye Güliz UĞUR ve SAÜ AACSB Uluslararası Akreditasyondan Sorumlu Dekan Yardımcılığı ve Akreditasyon Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş olan İşletme ve Yönetim Bilimleri Ulusal Akreditasyonu Eğitim Komitesi Başkanı Doç. Dr. Adem AKBIYIK’ın düzenlediği seminer sabah programı ile başladı. 

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Kalite Koordinatör Yardımcısı ve Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selva Staub'un moderatörlüğünü yaptığı programa üniversitemiz personeli yoğun katılım gösterdi. Etkinliğin ilk oturumunda üniversite kalite komisyonu üyeleri, idari birim yöneticileri, araştırma birim yöneticileri ve üst yönetim yer alırken ikinci oturumda ise birim ve bölümlere yönelik bir eğitim verildi. Katılımcılara programların eğitim amaçları, çıktıları, müfredat yapılanmaları, öğrenci iş yükü tasarımı ve takibi hakkında detaylı bilgiler verildi.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü yönetimi ve akademisyenlerinin de yoğun ilgi gösterdiği program soru-cevap etkinliği ve karşılıklı görüş alışverişlerinin ardından son buldu.