Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2022

Gösterim: 4119

Dekan Mesajı

        

 

Sevgili Öğrenciler;

 

Ülkelerin Ekonomik gelişmeleri ancak yetişmiş insan gücü ile mümkündür. Mesleki eğitim ise yetişmiş insan gücü için zorunlu bir süreçtir. Bu bakış açısı ile kurulmuş olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesinin temel amacı; öğrencilere yeterli mesleki bilgileri vermek ve bağımsız düşünebilen, araştırma yapabilen ve doğru karar verebilen, yaratıcı düşünceye sahip çağdaş bir vatandaş olarak öğrencileri topluma kazandırmaktır.

Bünyemizde 9/12/2015 tarihli YÖK Yürütme Kurulu toplantısında alınan karar ile kurulan “Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü”, “Yönetim Bilişim Sistemleri”, “Yeni Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık” gibi bölümlerle eğitim vermekteyiz. Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümümüzde de eğitim vermeye hazırlanmaktayız.

Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi “Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü” birinci ve ikinci öğretim olarak 2016-2017 Eğitim öğretim yılında, “Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü” ve “Yeni Medya ve İletişim Bölümü” birinci ve ikinci öğretim olarak 2017-2018 Eğitim öğretim yılında, “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü” de birinci öğretim olarak 2021-2022 Eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiştir. Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünden ilk mezunlarımız 23 Temmuz 2020 tarihinde verilmiştir.

Fakültemizde eğitim-öğretim faaliyetinin devam ettiği 4 bölümde 3 Profesör, 8 Doçent, 8 Dr. Öğr. Üyesi, 11 Araştırma Görevlisi ve 3 idari personel görev yapmaktadır.

Fakültemiz Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Yönetim Bilişim Sistemleri, Yeni Medya ve İletişim ve Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümlerinde isteğe bağlı hazırlık eğitimi verilmektedir.

Akademik ve idari kadrolarımızda görev yapan çalışma arkadaşlarımın ve paydaşlarımızın desteğiyle hedeflerimizi kısa sürede gerçekleştireceğimize inanıyorum. Fakültemizin bir liman, ticaret ve lojistik kenti niteliği taşıyan Bandırma’da bulunması ve kamu ve özel sektör temsilcilerinin etkin destekleri hedeflerimize doğru yürürken en önemli avantajımızdır.

Üniversite eğitimi konusunda karar verme aşamasında bulunan değerli adaylara başarılar dilerken kendilerini aramıza katılmaya davet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Prof. Dr. Alpaslan SEREL

Dekan V.


Fotoğraflar